iOS 18 hakkında bomba gibi bir iddia ortaya atıldı, herşey silbaştan

iOS 18, Apple’ın son yıllardaki en iddialı güncellemelerinden biri olarak öne çıkıyor. Beklenen bu güncelleme ile iPhone’ların stok uygulamalarında büyük değişiklikler ve iyileştirmeler yapılması planlanıyor.

Mark Gurman‘ın Power On bülteninde paylaştığı bilgilere göre, iOS 18 ile birlikte Mail, Notlar, Fotoğraflar ve Fitness gibi en popüler yerleşik uygulamalar yeni özellikler ve yenilenmiş bir tasarım ile güncellenecek. Bu uygulamaların güncellemeleri yalnızca iOS güncellemeleri aracılığıyla yapıldığı için, App Store üzerinden güncellenmeleri mümkün olmuyor.

iOS 18 hakkında bomba gibi bir iddia ortaya atıldı, herşey silbaştan

Son dönemde Notlar uygulamasının ses kaydı yapma seçeneği ve karmaşık matematiksel hesaplamaları gerçekleştirebilme yeteneği gibi iki yeni özelliğe kavuşacağı söylentiler arasında. Bu özelliklerin, Notlar uygulamasına Hesap Makinesi’nin entegre edilmesi ile mümkün olacağı düşünülüyor. Ayrıca, Apple Watch‘a özel topografik haritaların Apple Haritalar’a eklenmesi bekleniyor.

Gurman ayrıca iOS 18 ile Ana Ekran’ın da yenileneceğini belirtiyor. Kullanıcıların uygulamaları ekranın herhangi bir yerine sabitleyebilmesine olanak tanıyacak bu güncelleme ile daha modüler ve özelleştirilebilir bir tasarım sunulacak. iOS 18’in tanıtımının, 10 Haziran’da başlayacak olan WWDC’de yapılması planlanıyor. Bu güncelleme ile iPhone kullanıcıları, cihazlarını daha kişisel ve etkileşimli bir şekilde kullanabilecekler, bu da Apple’ın teknoloji dünyasındaki yenilikçi yönünü bir kez daha gözler önüne serecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x